У ПР визнали, що цього року виборів мера Одеси не буде

4 Листопада 2013, 09:38

"Я не бачу якихось особливих колізій чи перешкод для проведення виборів в Одесі, хоча вони є в будь-якому місті, особливо коли мова йде про зміну влади. Я вважаю, чим швидше пройдуть вибори, тим краще, – сказав член комітету Верховної ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Євген Карташов (Партія регіонів). – Але цього року провести їх ми не встигнемо. Після рішення міськради секретар повинен направити нам пакет документів і звернення з проханням призначити вибори. Ми всі розглянемо в профільному комітеті, і тільки потім відбудеться голосування. Коли воно буде, сказати важко", пише  "Коммерсантъ Украина".

Про подальшу долю Олексія Костусєва в Партії регіонів не говорять. Високопоставлене джерело видання у Кабінеті міністрів розповіло, що Костусєв претендував на посаду голови Держспоживінспекції.

"Але його кандидатура була відхилена", – повідомив співрозмовник.

За його словами, однією з основних причин такого рішення стало різке зниження довіри до Костусєва з боку керівництва Партії регіонів і президента Віктора Януковича "у світлі останніх подій навколо Ігоря Маркова".

Тим часом опозиції важко спрогнозувати подальшу долю виборів мера в Одесі.

"У нас все залежить не від закону чи Конституції, а від того, хоче чи не хоче більшість. Якщо наполягатиме Сергій Ківалов (народний депутат від Партії регіонів – Ред.), який хоче бути мером Одеси – будуть вибори, не наполягатиме – не буде виборів, обов'язки мера виконуватиме секретар міськради, теж, до речі, регіонал", – зазначив член парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Володимир Бондаренко ("Батьківщина").

У той же час, на думку депутата, Одеса – досить лояльна до Партії регіоні, тому вибори мера навряд чи будуть на шкоду інтересам влади.

Нагадаємо, 31 жовтня Костусєв подав заяву про складання повноважень Одеського міського голови. 

4 листопада на позачерговій сесії Одеської міськради депутати розглянуть заяву міського голови Костусєва про складення повноважень. 

До обрання нового міського голови, його повноваження виконуватиме секретар міськради Олег Бриндак.