У ПР заявивли про необхідність "визначитися з концептуальними принципами, на яких має бути побудований законопроект про лікування ув’язнених за кордоном, адже наразі представлені законопроекти таким принципам не відповідають".
Журавський, зокрема, перелічив запропоновані пропозиції:
"Перше: суд повинен мати оцінку комісії українських експертів-медиків про наявність тяжкого захворювання осудженого, яке неможливо вилікувати в Україні…", – сказав він.
"Друге: іноземна клініка з визнаним медичним статусом, наприклад, на кшталт німецької "Шаріте", повинна підтвердити наявність захворювання, яке неможливо вилікувати в Україні. І цей іноземний медичний заклад має взяти на себе зобов’язання лікувати осуджену людину", – зазначив депутат.
"Третє: Україна повинна мати угоду про правову допомогу з тією країною, куди має поїхати хвора людина. Четверте: суд визначає строк, на який виїде хвора людина за кордон. І для цього треба підготувати два звернення. Перше – до Пенітенціарної служби про те, скільки людей сьогодні перебувають в місцях позбавлення волі і мають тяжкі захворювання. І наступне – підготувати звернення до МОЗ – у міністерстві повинні сказати, якими є оптимальні терміни для лікування тяжких захворювань", – заявив Журавський.
Також у ПР пропонують, щоб Тимошенко в суді дала зобов’язання, що після відтермінування ув’язнення, так званих канікул, вона повернеться в Україну для продовження відбування покарання.
Крім того, вони вимагають, щоб перед тим, як відбути на лікування, осуджена людина чи третя сторона відшкодувала нанесені збитки.
На думку Журавського, дія цього закону не повинна поширюватися на тих, хто вчинив важкі або особливо важкі злочини.
"І щодо концептуальних моментів нового законопроекту – ми повинні передбачити, що робити з людиною, яка: не приступила до лікування; приступила, але ухиляється від лікування; пройшла лікування, але не повертається додому після лікування", – резюмував він.
Як повідомлялось, 8 листопада Рада прийняла за основу проект закону про прокуратуру, поданий президентом Віктором Януковичем. «За» проголосували 286 народних депутатів.
Нагадаємо, перед цим опозиція заявила, що готова піти на компроміс і підтримати ці законопроекти, хоча і має до них чимало зауважень, з тим щоб Партія регіонів 12 листопада підтримала проект закону щодо лікування Тимошенко за кордоном.
11 листопада мал відбутися позачергове засідання комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності , який мав розглядати пропозиції щодо законопроекту для лікування засуджених за кордоном. Втім, через відсутність кворуму, засідання не відбулося.