Разом з тим Олійник повідомив основні положення законопроекту.
«Він передбачає змішану систему виборів, заборону на участь у виборах блокам. Також він містить положення про 5% бар'єр», – зазначив він.
При цьому Олійник зазначив, що питання про рівень прохідного бар'єра вимагає дискусії в парламенті.
Він підкреслив, що це саме той законопроект, що розроблявся робочою групою зі вдосконалення виборчого законодавства при Президенті на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем і був спрямований на висновки Європейської комісії «За демократію через право» («Венеціанської комісії»).
«Президент, коли збирав лідерів фракцій, сказав, що хотів би бачити погоджену позицію представників всіх фракцій, і передав право законодавчої ініціативи щодо цього законопроекта депутатам», – зазначив Олійник.
Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді зареєстровано проект Закону про вибори народних депутатів №9265-1, подання якого ініціювали народні депутати:Олександр Єфремов (Партія регіонів), Ігор Шаров (Блок Литвина), Ігор Рибаков («Реформи заради майбутнього»), Володимир Олійник (ПР), Адам Мартинюк (КПУ), Олександр Козуб (ПР).
Водночас сьогодні міністерство юстиції повідомило, що передало до Венеціанської комісії остаточний проект закону про вибори народних депутатів, який було доопрацьовано з урахуванням попередніх рекомендацій, наданих цією міжнародною експертною організацією.
Попередній висновок Венеціанської комісії було оприлюднено 14 вересня. Зокрема, зазначалося, що змішана система виборів – не найкращий варіант для України, оскільки в минулому вже приводила до спотворення волі виборців
Над законопроектом «Про вибори народних депутатів України» працювала Робоча група, створена президентом Віктором Януковичем.
За словами голови правління Комітету виборців України Олександра Черненка, враховані робочою групою зміни до виборчого законодавства України не змінюють характер законопроекту.
Європейський Союз наполягає на тому, щоб законопроект про вибори до Верховної Ради був переданий на розгляд парламенту після оприлюднення офіційних висновків Венеціанської комісії. ЄС висловлює стурбованість у зв'язку з можливою зміною виборчої системи всупереч міжнародним рекомендаціям.
27 вересня міністр юстиції Олександр Лавринович запевнив, що Верховна Рада не буде приймати новий закон про вибори до отримання офіційного висновку Венеціанської комісії щодо остаточного його варіанту.
Верховна Рада 4 жовтня відхилила 12 законопроектів про вибори народних депутатів, поданих опозиційними силами.