У 2017 році з проханням до польської влади про надання міжнародного захисту звернулися 625 українців, отже, про десятки тисяч біженців у Польщі не йдеться. Про це заявила керівник консульського відділення посольства України в Польщі Світлана Криса в коментарі "112 Україна".
Вона зауважила, що порівняно з попередніми роками, кількість українських біженців у Польщі або бажаючих отримати міжнародний захист зменшилася, а цифра, яку озвучила голова польського Кабміну, не відповідає дійсності.
"Темі реальної кількості біженців із України в Польщі ми приділяємо увагу не вперше, тому що це питання також порушувала прем’єр-міністр Беата Шидло, тепер і Моравецький. Вони називають кількість біженців із України високою, хоча насправді, згідно з офіційною інформацією, управління з питань іноземців у Польщі протягом січня-листопада 2017 року до цього управління звернулися лише 625 громадян України з проханням надати їм міжнародний захист", – розповіла Криса.
Також вона підкреслила, що, порівняно з попередніми роками, якщо взяти 2014 рік, то ця кількість зменшилася в 4 рази, а порівняно з 2016 роком – удвічі.
"Просили 1306 осіб міжнародного захисту в 2016 році, це з громадян України. Взагалі 21% громадян України попросив статусу біженця в 2017 році від загальної кількості іноземних громадян, які звертаються за міжнародним захистом", – зазначила консул.
За словами дипломата, українські громадяни переїжджають до Польщі та інших країн Євросоюзу з метою працевлаштування.
"Наші громадяни, які прибувають до країн ЄС і, зокрема, на території Польщі, ми розцінюємо й інші країни також як трудових мігрантів. Це насамперед люди, які приїжджають із метою працевлаштування, навчання, тому сказати, що ці всі особи – біженці, немає жодного морального права", – заявила вона.
Криса також додала, що заяви польскої влади про десятки тисяч біженців із України є виправданням Варшави перед Євросоюзом у зв'язку з небажанням дотримуватися її міграційної політики.
"Я думаю, що це внутрішня політика, це політика побоювання того, що мігранти з інших країн міграційного ризику не були тут прийняті. Українців у жодному разі не можна розцінювати як розмінну монету в цьому. Це є чисто політичне питання, політичний аспект і виправдовування Польщі перед іншими країнами ЄС у тому, щоб не приймати мігрантів із інших країн міграційного ризику", – констатувала український консул.
Як повідомлялось, речниця польського уряду Йоанна Копцінська заявила, що її країна прийняла багато "біженців" з України, але Єврокомісія не бере цього до уваги, намагаючись покарати Варшаву за відмову прийняти біженців з півдня.