У посольстві США заявили, що вимагають правосуддя у справі Гандзюк

31 Липня 2019, 16:49

Посольство Сполучених Штатів Америки повідомило, що вимагає правосуддя у справі щодо вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

Зокрема, в американському дипвідомстві наголосили, що солідарні з українським народом.

 

"Сьогодні ми з сумом відзначаємо річницю нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк, яка безстрашно боролася проти корупції за демократичну Україну. Ми солідарні з народом України, що вимагає правосуддя для Гандзюк та її родини", – сказано у повідомленні.

 

 

 

Як повідомлялося, через рік після нападу на Гандзюк журналісти опублікували відео-реконструкцію підготовки до злочину, яка базується на офіційних свідченнях засуджених.

 

Нагадаємо, 31 липня на стіні Херсонської міськради з’явився мурал – напис «Вбивці Каті Гандзюк будуть покарані».

 

Тагож Генеральна прокуратура України 30 липня передала до суду обвинувальний акт щодо підозрюваного в організації вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк Ігоря Павловського. 

 

Раніше активісти повідомили, що підозрюваний в організації вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк Ігор Павловський порушив домашній арешт і поїхав на футбольний матч в Одесу.

 

Згодом, у ГПУ пояснили, чому підозрюваний у вбивстві Гандзюк вийшов з-під домашнього арешту.

 

Крім того, Павловському пом'якшили підозру і відпустили під домашній арешт.

 

Громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України. 

 

5 листопада активісти повідомили, що Гандзюк померла в результаті поліорганної недостатності, яка розвинулися внаслідок хімічних опіків 30-39% тіла.