У посольстві США відзначили позитив у переведенні Тимошенко в лікарню

14 Травня 2012, 19:54

«Уряд США, як і раніше, закликає звільнити пані Тимошенко з в'язниці, так само, як і інших членів її колишнього уряду, а також повністю відновити їхні громадянські і політичні права», – йдеться в заяві уряду США, опублікованому на офіційному сайті посольства США в Україну в понеділок, 14травня, після візиту представників дипустанови в харківську лікарню, де перебуває на лікуванні Тимошенко.

У заяві також підкреслюється, що уряд США як і раніше «глибоко стурбований ставленням до пані Тимошенко і умовами її ув'язнення».

«Ми продовжуємо закликати українську владу, щоб вона забезпечила пані Тимошенко доступ до належної медичної допомоги. Переведення її в лікарню під наглядом спеціаліста – перший позитивний крок в цьому напрямку», – наголошується в документі.

Крім того, уряд США вітає рішення української сторони задовольнити прохання держсекретаря Хілларі Клінтон про надання послу США Джону Теффту дозволу відвідати Тимошенко.

Як повідомлялося, в понеділок, 14 травня, посол США в Україну Джон Теффт і заступник керівника бюро з питань демократії, прав людини та праці Державного департаменту США Томас Мелія відвідали Тимошенко в харківській лікарні.

Посол повідомив журналістам, що позиція США у справі Тимошенко залишається незмінною – вибіркове переслідування неприпустиме.