Посол зазначив, що Україна за 20 років незалежності домоглася багатьох здобутків, про те в певних сферах «ми бачимо відкат, який проявляється в різних формах».«Зокрема, в тому, що виглядає як вибіркове політичне переслідування політичної опозиції», – зазначив Тефт.
Щодо ймовірність застосування можливих санкцій з боку США до України посол відмовився відповідати. «Я вважаю, що президент моєї країни і держсекретар моєї країни дуже чітко дали зрозуміти президенту Януковичу наші погляди на цей стан речей. Але якогось рішення про каральні санкції на даний момент не існує», – сказав він та нагадав, що в останній заяві держсекретаря Гілларі Клінтон йдеться про занепокоєння поводженням із пані Тимошенко. «Ми і приватно, і публічно даємо українському уряду знати, що ми закликаємо негайно надати пані Тимошенко доступ до медичної допомоги. Ми, до речі, знаємо про зусилля Німеччини в цьому плані», – сказав він. «І ще один момент у нашому меседжі – це повтор нашого заклику звільнити пані Тимошенко та інших членів її колишнього уряду, а також повною мірою відновити їх політичні і громадянські права», – підкреслив Тефт.
Щодо справи про вбивства Щербаня посол зазначив, що США вивчали припущення та звинувачення,що лунали. «Ще до того, як я отримав листа (сина Щербаня – ред), ми роздивлялися деякі припущення і звинувачення, що лунали в зв’язку з цим. Ми не бачили якихось свідчень, які б пов'язували пані Тимошенко з вбивством Євгена Щербаня. .. Але досі в тій інформації, що наявна, не було нічого щодо її причетності до убивства Щербаня», – сказав посол.
Він нагадав, що розслідуванням справ, які пов’язані в кінцевому підсумку зі справою Лазаренка, займалося Міністерство юстиції США та ФБР « Що стосується пана Лазаренка, то ми не маємо способів змусити його погодитись давати покази представникові української Генпрокуратури. Наскільки я знаю, він відмовив у такій зустрічі. І, за нашим законом, ми не маємо ніякого інструментарію, щоб змінити цю його позицію», – сказав посол щодо не задовільнення запиту першого заступника генпрокурора Кузьміна про допит Лазаренка на території США.
Раніше, перший заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін в інтерв’ю виданню The EurActiv під час свого перебування у Брюсселі заявив, що розслідування у кримінальній справі за фактом вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня та причетності до нього екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко й Павла Лазаренка риває, але через два тижні прокуратура зможе висунути звинувачення.
Як повідомлялось, у квітні колишній прем'єр-міністр Павло Лазаренко заперечив свою причетність до вбивства депутата Верховної Ради другого скликання Євгена Щербаня.
Читайте також: Встановлення верховенства права в Україні: розбудова модерного суспільства