У посольстві США назвали загальну суму допомоги Україні на наступний рік

19 Грудня 2015, 12:07

Президент Барак Обама підписав закон про бюджетні асигнування на 2016 рік, у якому передбачено допомогу Україні на $145 млн більшу від початкового запиту. Про це повідомили у прес-службі Посольства США в Україні.

«Обсяг асигнувань Державному департаменту на потреби допомоги для України на 2016 фінансовий рік становитиме не менше $658 млн 185 тис., що на $145 млн більше від початкового запиту», – йдеться у тексті.

Повідомляється, що сукупний розмір коштів, які виділяються Державному департаменту та Міноборони США і можуть бути використані на програми військової та безпекової допомоги Україні, можуть перевищити суму у $300 млн, яку закладено у Бюджеті на потреби національної оборони.

«Ці асигнування включають і $250 млн, що виділяються Україні через Міністерство оборони США і можуть бути спрямовані, зокрема, на: проведення навчань, надання військового обладнання, летальної зброї оборонного характеру, логістичну підтримку, постачання та послуги, розвідувальну підтримку для збройних сил та структур національної безпеки України», – йдеться у тексті.

«Також важливим положенням законодавства про бюджетне фінансування є зняття понад 40-річного обмеження на експорт американської сирої нафти, що у перспективі має сприяти посиленню енергетичної безпеки країн Європи, у тому числі зменшення залежності України від постачання російських енергетичних ресурсів», – зазначили у повідомленні.

Нагадаємо, віце-президент США Джо Байден підтвердив готовність США надати Україні третій транш кредитних гарантій на суму $1 млрд.