У порту «Южний» викрили корупційну схему на 47,5 млн грн

28 Жовтня 2020, 12:00

У вівторок, 27 жовтня, Національне антикорупційне бюро викрило керівників порту «Южний» викрили на зловживаннях у 47,5 млн грн. Про це йдеться на сайті НАБУ.

 

Зазначається, що до корупційної схеми були залучені 11 осіб. Йдеться про:

 

  • одного з заступників директора ДП «МТП «Южний»;
  • ексзаступника директора ДП «МТП «Южний»;
  • сімох колишніх директорів комерційних компаній;
  • двох співробітниць комерційних компаній.

 

Один із чинних керівників «Южного» разом із колишнім заступником директора цього ж держпідприємства та керівником приватної компанії впродовж 2017-2018 років організували схему, через яку держпідприємство незаконно переплатило 47,5 млн грн при закупівлі товарів.

 

Посадовці діяли у змові. Вони залучили для реалізації своїх планів ще низку осіб, що дозволяло їм повністю контролювати весь процес закупівлі — від формування потреби у закупівлі і складання тендерної документації  до контролю за конкурентним середовищем, — аби у підсумку забезпечити перемогу в торгах компаніям, підконтрольним організаторам схеми. Загалом слідство зафіксувало 29 таких тендерів.

 

Посадовців підприємства затримали. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Зазначається, що дії всіх підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України.

 

Повідомляється, що досудове розслідування зазначених фактів НАБУ здійснює з осені 2017 року.

 

Нагадаємо, у вересні НАБУ викрило в аеропорту «Бориспіль» корупційну схему, що діяла з 2014 року. Службовці «Борисполя» з 2014 по 2019 рік на підставі договорів попередньої оренди неправомірно передавали приміщення суб’єктам підприємницької діяльності за заниженою вартістю. За двома незаконними договорами розмір завданої «Борисполю» шкоди перевищує 16,5 млн грн.