У порту «Южний» викрили корупційну схему на 47,5 млн грн

28 Жовтня 2020, 12:00

У вівторок, 27 жовтня, Національне антикорупційне бюро викрило керівників порту «Южний» викрили на зловживаннях у 47,5 млн грн. Про це йдеться на сайті НАБУ.

 

Зазначається, що до корупційної схеми були залучені 11 осіб. Йдеться про:

 

  • одного з заступників директора ДП «МТП «Южний»;
  • ексзаступника директора ДП «МТП «Южний»;
  • сімох колишніх директорів комерційних компаній;
  • двох співробітниць комерційних компаній.

 

Один із чинних керівників «Южного» разом із колишнім заступником директора цього ж держпідприємства та керівником приватної компанії впродовж 2017-2018 років організували схему, через яку держпідприємство незаконно переплатило 47,5 млн грн при закупівлі товарів.

 

Посадовці діяли у змові. Вони залучили для реалізації своїх планів ще низку осіб, що дозволяло їм повністю контролювати весь процес закупівлі — від формування потреби у закупівлі і складання тендерної документації  до контролю за конкурентним середовищем, — аби у підсумку забезпечити перемогу в торгах компаніям, підконтрольним організаторам схеми. Загалом слідство зафіксувало 29 таких тендерів.

 

Посадовців підприємства затримали. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Зазначається, що дії всіх підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України.

 

Повідомляється, що досудове розслідування зазначених фактів НАБУ здійснює з осені 2017 року.

 

Нагадаємо, у вересні НАБУ викрило в аеропорту «Бориспіль» корупційну схему, що діяла з 2014 року. Службовці «Борисполя» з 2014 по 2019 рік на підставі договорів попередньої оренди неправомірно передавали приміщення суб’єктам підприємницької діяльності за заниженою вартістю. За двома незаконними договорами розмір завданої «Борисполю» шкоди перевищує 16,5 млн грн. 

96