У Порошенка знайшли винних у зриві виборів у Маріуполі

26 Жовтня 2015, 16:12

В "Блоці Петра Порошенка" запропонували провести місцеві вибори у Маріуполі Донецької області 15 листопада – одночасно з другим туром голосування з обрання міських голів. Про це заявив глава парламентської фракції "Блок Порошенка" Юрій Луценко після закінчення засідання ради коаліції.

Він повідомив журналістам, що на зустрічі обговорювався проект закону, підготовлений народним депутатом Русланом Князевичем, що передбачає проведення виборів у місті 15 листопада.

"Але фракції взяли до завтра тайм-аут для обробки документа з юридичної та політичної точки зору", – сказав він.

Разом з тим, Луценко підкреслив, що вибори в Маріуполі відбудуться, "тому що ми передбачаємо необхідність і забезпечення бюлетенями, і більш жорсткого контролю з боку Києва, і я не сумніваюся, що це дасть результат".

Разом з тим, глава фракції особливо підкреслив, що вибори в Маріуполі не відбулися минулої неділі саме з вини територіальної виборчої комісії. "Це питання виключно до ТВК, яка не прийняла рішення скласти протокол про ситуацію в друкарні", – підкреслив він.

"Передрук бюлетенів відбувся і на Закарпатті, і в Запоріжжі, і в Тернополі. І для ЦВК це не було ні технічною, ні юридичною проблемою. Але Маріупольська ТВК не прийняла відповідне рішення. Незважаючи на те, що був виявлений поліграфічний брак, під кінець ми мали два комплекти документів. ТВК не знайшла в собі сил звернутися в ЦВК для вирішення питання, як це зробили інші області ", – пояснив Луценко.

Нагадаємо, напередодні у Маріуполі виявили браковані бюлетені без однієї з партій. Після цьго Маріупольська територіальна виборча комісія в будівлі друкарні «Приазовського робочого» (газета належить Ринату Ахметову) підписала акт про те, що вона не може прийняти бюлетені, надруковані у ній. Уранці 25 жовтня у Маріуполі жодна дільнична виборча комісія не розпочала роботу. У зв'язку з цим ЦВК поскаржилася в Генпрокуратуру через бездіяльність Маріупольського виборчкому. МВС почало розслідування.

Крім того, МВС відкрило кримінальне провадження через зрив виборів у Красноармійську.

Зазначимо, президент запропонував народним депутатам внести зміни до виборчого законодавства, що дозволяють провести місцеві вибори там, де вони не відбулися напередодні.