У Порошенка запевнили, що законопроект про реінтеграцію Донбасу майже готовий до внесення в Раду

28 Серпня 2017, 23:53

Законопроект про реінтеграцію Донбасу, який на 99% готовий до внесення в український парламент. Про це повідомила представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

"Завершений закон по реінтеграції Донбасу, тобто, закон про державну політику України і напрямки державної політики з повернення і відновлення Донбасу", – наголосила Луценко.

Вона уточнила, що "це проект, фактично, на 99,9% завершений, розглянутий".

"Відбулися навіть консультації з нашими партнерами в "нормандському форматі. До консультацій з приводу цього закону були долучені і США, експерти і фахівці. І я можу сказати, що він на 99,9% уже готовий до внесення і реєстрації в парламенті", – сказала Луценко.

Також вона зазначила, що відповідний законопроект напрацьовувався за участю експертів, спеціалістів з Адміністрації президента, робочої групи з представників депутатів парламентської коаліції, юристами, представниками Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції.

"Він (законопроект – ред.) є повноцінним. Тут введені дуже серйозні новели, які почує парламент. І я думаю, що окремі моменти з цього закону будуть також і в посланні президента до Верховної Ради", – сказала Луценко.

Вона також наголосила, що в новому законі вперше на законодавчому рівні буде введено поняття "Росія–агресор". Також згідно з новим законом про окуповані території, Україна має право самооборонятися та не несе відповідальності за ситуацію на тимчасово окупованих територіях.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що доручив розробити законопроект щодо реінтеграції Донбасу, який передбачатиме низку заходів із повернення окупованих територій України. Він також підкреслив, що ключовою позицією є реінтеграція цих територій. Перед цим секретар РНБО України Олександр Турчинов висловив думку, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.