У Порошенка оприлюднили указ щодо запровадження воєнного стану

26 Листопада 2018, 15:16

На сайті президента України Петра Порошенка в понеділок, 26 листопада, оприлюднили указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України про запровадження воєнного стану. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

 

 

"Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року "Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні", – йдеться в указі.

 

Так, контроль за виконанням відповідного рішення поклали на секретаря РНБО Олександра Турчинова. Цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Як зазначається у відповідному рішенні РНБО, було визнано за необхідне введення в Україні особливого правового режиму для створення умов з відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загроз державній незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України.

 

Водночас президенту запропонували ввести з 14:00 26 листопада 2018 року воєнний стан в Україні строком на 60 діб до 14:00 25 січня 2019 року.

 

Згідно з документом, Міністерство закордонних справ України повинне звернутися до держав, що підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, з пропозицією негайно організувати консультації з приводу акту збройної агресії РФ проти України.

 

"Невідкладно ініціювати скликання засідань Ради Безпеки ООН, Постійної Ради Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі. Організувати консультації президента України, міністра закордонних справ України з лідерами союзницьких і партнерських держав, Європейського Союзу, керівництвом ООН, ОБСЄ, інших міжнародних організацій", – йдеться в документі.

 

Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних Сил України повинні невідкладно уточнити мобілізаційний план ЗСУ, зокрема обсяги призову резервістів оперативного резерву першої черги.

 

Окрім цього, Генштаб ЗСУ  має невідкладно: подати Порошенку пропозиції щодо введення в дію документів з питань застосування ЗСУ та інших військових формувань, організувати протиповітряну оборону України, внести на розгляд РНБО пропозиції щодо залучення інших військових формувань та правоохоронних органів до здійснення заходів правового режиму воєнного стану.

 

А також передбачити заходи часткової мобілізації, організувати та провести навчальні збори з резервістами оперативного резерву у необхідних обсягах.

 

"Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України вжити невідкладних заходів з метою забезпечення громадського порядку, охорони і оборони об’єктів критичної інфраструктури, охорони іноземних дипломатичних представництв. Службі безпеки України вжити невідкладних заходів щодо посилення контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режиму, інформаційної безпеки", – наголошується в указі.

 

Крім того, СБУ, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим суб’єктам забезпечення кібербезпеки вжити заходів щодо забезпечення кібербезпеки.

 

"Адміністрації Державної прикордонної служби України посилити охорону державного кордону з Російською Федерацією та адміністративної межі з Автономною Республікою Крим", – йдеться в документі.

 

 

Читайте також: Ескалація в Азовському морі. Що відомо про атаку Росії на українські судна

 

Як повідомлялося, 26 листопада голова підкомітету комітету з питань національної безпеки та оборони Андрій Тетерук повідомив, що у Верховну Раду досі не надійшов законопроект про введення воєнного стану в Україні.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. 

У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців. За оперативною інформацією захоплено мбак "Бердянсь" і рбк "Яни Капу", які буксируються. Мбак "Нікополь" заблокований та слідує у супроводі окупантів.