«Ми вже неодноразово підкреслювали, що міська влада не бачить економічного підґрунтя для підвищення ціни на хліб. Особливо це стосується соціальних сортів хліба. Така ж позиція КМДА і щодо інших рецептурних сортів. Тож якщо «Київхліб» не перегляне свою цінову політику на споживчому ринку столиці, ми будемо змушені звернутися до Антимонопольного комітету України та Генеральної прокуратури з проханням застосувати відповідні санкції до підприємства», – наголосив Голубченко.
Він додав, що КМДА робить усе можливе, аби не допустити підвищення цін на хлібну продукцію таким чином, щоб ПАТ «Київхліб» не зазнало фінансових втрат.
Як зазначає прес-служба, згідно з проведеною нещодавно нарадою щодо стабілізації цін на хліб і хлібобулочні продукти виробництва ПАТ «Київхліб», було досягнуто домовленості з Аграрним фондом щодо постачання борошна для дочірніх підприємств акціонерного товариства за цінами, нижчими від ринкових.
«Київська влада вбачає за доцільне провести перевірку фінансового стану ПАТ «Київхліб», яке заявляє про скрутне економічне становище на підприємстві, а також перевірити ПрАТ «Київмлин» щодо обґрунтованості підвищення цін на борошно», – підкреслив Голубченко.
У свою чергу, у ВАТ «Київхліб» пояснили підвищення цін на хліб «скрутною економічною ситуацією» і необхідністю запобігання «соціальним вибухам серед працівників».
«Зробити цей непопулярний крок нас змусила важка економічна ситуація, що склалася останнім часом на підприємстві. Основною причиною збитковості виробництва хліба стало значне зростання всіх складових собівартості», – пояснили в прес-службі підприємства, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ.
Як зазначили у «Київхлібі», протягом 2011-2012 років істотно зросли витрати на енергоносії, транспортні витрати і заробітну плату.
«Для прикладу – за зазначений час природний газ подорожчав на 52,4%, електроенергія — на 25,2%, транспортні витрати на доставку 1 тонни хлібобулочних виробів у порівнянні з минулим роком збільшилися на 32,5%. На сьогоднішній день плата працівників підприємства менше середньої по Києву», –сказано в повідомленні.
У компанії підкреслили, що їм довелося вдатися до підвищення цін «для запобігання соціальним вибухам серед працівників і виходу з важкого економічного становища».
Нагадаємо, найбільший столичний виробник хліба і хлібобулочних виробів ПАТ "Київхліб" з 12 листопада підвищив ціни на хліб "Український столичний подовий" та батон нарізний "Київський" на 17% і 9,7% відповідно.
Інформація про можливе зростання цін з'явилася ще 29 жовтня, проте тоді представники уряду, зокрема, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що «не бачать причин для збільшення цін на хліб».