У понеділок освітяни України вийдуть на акції протесту

19 Березня 2011, 11:04

Акції проводитимуться у зв`язку з порушенням трудових прав працівників у сфері оплати праці й обмеженням законодавчо встановлених гарантій для працівників галузі.

Серед основних вимог учасників акції – скорочення розриву між окладом працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки і встановленою законом мінімальною зарплатою для визначення окладів працівників галузі по всіх її розрядах і розповсюдження виплати 20%надбавки на всі категорії працівників сфери освіти.

Міністерство освіти і науки, молоді і спорту має намір до кінця цього навчального року приєднати майже 50 вищих навчальних закладів до інших.

Раніше, Табачник заявив, що більшість вишів України не підніматимуть плату за навчанняцього року через зменшення кількості абітурієнтів. За його словами, у деяких вишах плата за контрактну форму може навіть знизитися.

У Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття навчальних закладів буде відбуватися згідно з розробленою «Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і видатків місцевих бюджетів на їх утримання».

На початку року на Донеччині відбулися ряд акцій протесту батьків учнів проти закриття україномовних шкіл.