У поминальні дні кладовища відвідали менше людей, ніж у минулі роки – ОП

27 Квітня 2020, 14:50

У поминальні дні кладовища відвідали 13 тисяч українців, тоді як у минулі роки ця цифра дорівнювала 5-7 мільйонам. Про це 27 квітня повідомляють на сайті Офісу Президента.

 

На сайті ОП зазначають, що посилалися на дані Міністерства розвитку громад та територій.

«Українці дуже відповідально ставляться до карантину — як на католицький та православний Великдень, так і в поминальні дні більшість із них дослухалися до закликів дотриматися обмежень», — написали у повідомленні.

 

Нагадаємо, що станом на 27 квітня в Україні зафіксовано 9009 випадків COVID-19. З них 220 летальних, 864 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 392 нові випадки. 

 

COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.