У Полтаві відбулася презентація пам’ятника гетьманові Івану Мазепі

14 Жовтня 2015, 18:52

У Полтаві в середу, 14 жовтня, презентували пам’ятник українському гетьману Івану Мазепі. Відкриття монументу заплановане на листопад.

Пам'ятник розмістили поблизу Свято-Успенського собору, неподалік від того місця, де він буде офіційно встановлений. Молебень на честь гетьмана відслужив ієрарх УПЦ Київського патріархату архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

"Жоден керівник держави не пожертвував на православну церкву стільки, скільки гетьман Мазепа. Довгий час у церквах за нього молилися як за благодійника, і в той же час примусово піддавали анафемі", – сказав архієпископ.

Фото 0532.ua

Сам пам'ятник у Полтаву привезли напередодні. До цього він перебував у Києві на комбінаті "Художник". Пам'ятник довгий час не віддавали, так як комбінату не повернули кошти за його виготовлення. Вирішити конфлікт вдалося при втручанні голови Полтавської ОДА.

Пам'ятник виготовлений із бронзи, вага – близько 2,5 тонн. Висота – 3,2 м, разом з постаментом – 5-м. Монумент встановлять на Соборній площі, де розміщувалася полкова канцелярія часів гетьмана.

Питання про встановлення пам'ятника гетьману Мазепі "висіло у повітрі" близько семи років через фінансові питання, а також через протест частини полтавчан проти його встановлення.