У Полтаві Мазепу розбирають на брухт

7 Грудня 2010, 14:51

Розміром вони як невеликі блюдця, були прикручені до одягу гетьмана гвинтами. Припускають, що їх могли здати на брухт.


П’ятиметрова бронзова статуя Івана Мазепи сьогодні зберігається на подвір’ї Київського комбінату «Художник». Виготовлений і оплачений пам’ятник ніхто не забирає, тому що влада Полтави не виділила для нього місце.


За словами Ковальчука, у якого є відео розграбованого пам’ятника, монумент стоїть у дворі комбінату, де паркують автомобілі. Тому доступ до нього безперешкодний, і цим скористалися «металісти».


Ковальчук як і раніше готовий надати ділянку землі під пам’ятник, але ініціатори його виготовлення до цієї пропозиції ставляться прохолодно. «Зараз я веду переговори з Вірою Ульянченко, яка обіцяє поставити це питання перед Віктором Ющенком. Але, як видно, колишнім лідерам Мазепа вже не потрібен», – вважає правозахисник.


Нагадаємо, рішення про встановлення пам’ятника Івану Мазепі було прийнято на позачерговій сесії міської ради 22 серпня 2008 року. Замовником проекту є обласна державна адміністрація.


Проте Полтавська облрада 25 листопада того ж року відмовилася виділяти фінанси на зведення монумента І.Мазепі й шведському королю Карлу XII. На ці цілі необхідно 1,5 млн грн.


Раніше пам’ятник планували відкрити в травні 2009 року до святкування 300-річчя Полтавської битви.


Згодом було ухвалено рішення, що пам’ятник гетьману Івану Мазепі встановлять у Полтаві на Соборній площі до дня Незалежності, однак так досі цього не зробили.