У польському МЗС побачили міграційну загрозу від українців, які отримали більше мільйона віз

18 Лютого 2017, 13:47

Українці, які прибувають до Польщі, створюють достатньо високе міграційне навантаження для країни, коли залишаються в Польщі, отримавши візу. Про це заявив міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський у виступі на Мюнхенській безпековій конференції у суботу, 18 лютого.

Міністр пояснив, що хоча Польща хоча й не бере участь у розподілі біженців з країн Середземномор’я, але компенсує це мігрантами з України.

"Я не можу погодитися з тим, що Польща незгодна приймати мігрантів. За рік ми видали 1 мільйон 267 тисяч віз (для громадян України – Ред.). З цієї кількості 650 тисяч були дозволами на роботу. Більшість з них приїхали до нас і вирішили залишитися", – заявив він.

"Тому я не можу погодитися з тим, що у нас інший підхід. У нас просто інше географічне розташування та інша міграційна картина", – додав міністр.

Ващиковський водночас не уточнив, в якому статусі, за його інформацією, українці лишаються в Польщі. Як відомо, офіційні польські дані свідчать про одиничні випадки надання українцям статусу біженця, хоча представники польської влади неодноразово скаржилися на наплив біженців з України.

Як повідомлялося, минулого року польські консульські установи  видали українцям  1 млн 264 тис. 593 візи, що на 27% більше у порівнянні з 2015 роком (понад 922 тис. віз).

Нагадаємо, Польща спростила процедуру оформлення шенгенської візи у Києві.