У Польщі зберуться глави МЗС країн Євросоюзу для переговорів щодо Brexit

27 Червня 2016, 11:46

Міністри закордонних справ країн ЄС зберуться у понеділок, 27 червня, у Варшаві для обговорення подальших дій у контексті виходу Великобританії з ЄС. Про це повідомили в МЗС Польщі.

“Зустріч відбудеться сьогодні у Варшаві о 13:00 (14:00 за київським часом)”, – поінформували у польському зовнішньополітичному відомстві.

За словами співрозмовника, поки що не відомо, чи всі глави МЗС країн ЄС прибудуть на зустріч до Варшави.

Він зазначив, що за результатами зустрічі буде організований брифінг глави МЗС Польщі Вітольда Ващиковського. Водночас, співрозмовник не виключив, що у зустрічі з представниками ЗМІ можуть взяти участь міністри й інших країн.

Нагадаємо, з ініціативою проведення такої зустрічі вийшов глава польської дипломатії Ващиковський. Вона має бути відповіддю на зустріч в суботу у Берліні “шістки” країн-засновниць ЄС (Німеччини, Франції, Голландії, Бельгії, Люксембургу та Італії).

Речник польського уряду Рафал Бохенек напередодні поінформував, що переговори щодо Brexit потрібно вести з усіма, звідси й виникла ініціатива міністра Ващиковського. Він підкреслив, що Польща хоче бути країною, яка на рівних правах прийматиме рішення і формуватиме європейську політику.

Під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.

Тим часом, понад 3 мільйони незгодних із Brexit жителів Великої Британії підписали петицію про проведення повторного референдуму з питання про вихід країни з Євросоюзу.