У Польщі затримали екс-главу військової контррозвідки через контакти з ФСБ

6 Грудня 2017, 13:52

У Польщі Військова жандармерія затримала екс-очільника Служби військової контррозвідки (SKW) країни генерала Пьотра Пителя через неофіційні контакти з представниками Федеральної служби безпеки без попередньої згоди на це влади держави. Про це в середу, 6 грудня, пише Укрінформ.

Згідно з повідомленням, Варшава інкримінує Пителю, його попередника Янушу Носеку та ще одному офіцеру польської контррозвідки контакти з ФСБ.

За інформацією, першою про затримання Пителя повідомила його дружина. Згодом, інформацію підтвердив речник головного коменданта військової жандармерії Артур Карпенко.

Водночас, речник окружної прокуратури у Варшаві Лукаш Лапчинський поінформував, що затримання генерала відбулося за розпорядженням відділу з військових питань цієї прокуратури. У прокуратурі підтвердили: щодо генерала Пителя змінено статус у справі зі свідка на підозрюваного.

Адвокат генерала Антоній Каня-Сенявський в ефірі tvn24 зазначив, що його клієнт проходив медичний огляд, про що раніше було поінформовано прокуратуру. Утім, як зазначив адвокат, прокуратурі цієї медичної довідки виявилося недостатньо. Він повідомив, що його клієнт не визнає своєї провини.

"SKW власне існує для того, щоб контактувати з іншими спецслужбами, і насамперед, з ворожими спецслужбами", – зазначив адвокат.

За співпрацю зі спецслужбами іншої країни колишньому голові військової контррозвідки Польщі загрожує тюремне ув'язнення до трьох років.

Як повідомляється, до прокуратури на слухання в середу, 6 грудня, має прибути попередник Пителя на посаді керівника польської військової контррозвідки Януш Носек.

Зазначається, що в грудні 2016 року варшавська прокуратура поінформувала про розслідування справи про перевищення службових повноважень колишніми головами військової контррозвідки РП. Тоді інформувалося, що вони вступили в контакт з представниками спецслужби іншої країни без згоди на це голови Ради міністрів РП, що вимагає закон про військову розвідку та контррозвідку. У цій справі у квітні цього року в якості свідка допитано чинного президента Євроради, екс-главу польського уряду Дональда Туска.

Прокуратура звинувачує двох колишніх керівників військової контррозвідки та одного офіцера цієї служби в тому, що в 2010 році між  SKW і ФСБ було невідповідним чином підписано угоду про співпрацю. Вона стосувалася питання щодо повернення до Польщі через територію Росії польського військового контингенту в Афганістані.

Нагадаємо, 26 листопада Федеральна служба безпеки Росії видворила з країни польського вченого Генріха Глебоцького, який у російських архівах займався вивченням польсько-російських відносин в XIX і XX століттях.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич назвав це "ворожим актом". Також він додав, що такий крок Росії свідчить про спробу приховати правду про радянську тоталітарну систему.