У Польщі визнали неконституційною поправку про “українських націоналістів” до закону про ІНП

17 Січня 2019, 13:08

Конституційний суд Польщі постановив, що положення поправки до Закону про Інститут національної пам'яті у частині, що стосується "злочинів українських націоналістів", є неконституційними.  Про це повідомляє польський портал Onet.pl.

 

Зокрема, з проханням перевірити положення закону, в яких згадуються "українські націоналісти" і термін "Східна Малопольща", до суду звернувся президент Анджей Дуда, заявивши, що ці поняття є неточними.

 

Так, Конституційний суд вирішив, що положення Закону про ІНП в частині, що стосується злочинів "українських націоналістів", несумісні з конституцією країни. У суді пояснили, що закон не уточнює термін "українські націоналісти"

 

Як зазначив суддя Конституційного суду Анджей Зелонацький у пояснювальному записці суду, законодавець повинен поліпшити ці положення та роз'яснити їх.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

96