У Польщі висловили солідарність з Україною через агресію РФ

21 Березня 2018, 15:04

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Варшава солідарна з Києвом через російську агресію в Україні. Про глава МЗС заявив під час представлення в Сеймі пріоритетів зовнішньої політики Польщі на 2018 рік.

 

"Драматичні випробування України в результаті російської збройної агресії викликають в Польщі природне відчуття солідарності з народом, який бореться за свободу, цілісність і незалежність. Ми переконані, що польсько-українське партнерство є тривалим і таким має залишитися", – наголосив він.

 

Водночас Чапутович нагадав про інтенсивну військову співпрацю та співпрацю у сфері ОПК обох країн, а також активний розвиток залізничних та авіасполучень.

 

Крім того, він зазначив, що незабаром польський авіаперевізник LOT відкриє авіасполучення вже з шостим аеропортом в Україні.

 

"Ми демонструємо енергетичну солідарність з Україною у світлі рішення Газпрому про припинення поставок газу в Україну, поставляючи свій газ через вузол "Германовіце", – наголосив глава польської дипломатії.

 

За його словами, інтенсифікуються контакти на рівні суспільств обох країн. Чапутович звернув увагу, що торік польські консульства видали українцям 1,2 млн віз, в польських вишах навчається понад 35 тис. студентів.

 

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, Україна запланувала імпортувати природний скраплений газ Катару через газовий термінал у польському Свіноуйсьці.