У Польщі вибухнув скандал через різний колір вбрання польських та українських працівників фабрики

9 Січня 2018, 10:08

Польська фірма Lindab видала українцям уніформу іншого кольору, ніж полякам. Про це повідомляє видання Gazeta Wyborcza.

Місцевий підприємець пояснив свій винахід тим, що колір вказує на ступінь володіння польською мовою, але антирасистське об’єднання Nigdy więcej ("Ніколи більше") заявляє про порушення.

Підприємство, яке розташоване у с. Вєрухово під Варшавою, виробляє дахи та ринви. Зазначається, що на ньому працює 200 осіб, з яких 40 українці.

Так, усі працівники носять блакитні штани та футболки різних кольорів – у залежності від посади. Зокрема, бригадир носить червону, механік – зелену футболку. Водночас українцям видають жовті та помаранчеві. Повідомляється, що перші призначені для осіб, які не знають польської мови, а другі для тих, хто володіє польською або ж англійською.

Об’єднання "Ніколи більше" має застереження до такого кольорового поділу. Доктор Анна Татар вказує на те, що така система відбирає працівників з погляду на походження. На думку представниці антирасистської громадської організації в цьому випадку, поляки мають футболки зважаючи на характер роботи, яку вони виконують, а українці з огляду на національність.

Між тим, працедавець вважає, що прив’язка кольору футболки до знання мови має виключно позитивні моменти. За його словами, йдеться про спрощення контакту.

"Наприклад, якщо бригадир має намір щось пояснити українцеві, котрий не знає польської, то може попросити допомоги в його співвітчизника в помаранчевій футболці", – пояснив роботодавець.

Нагадаємо, речниця польського уряду Йоанна Копцінська заявила, що її країна прийняла багато "біженців" з України, але Єврокомісія не бере цього до уваги, намагаючись покарати Варшаву за відмову прийняти біженців з півдня.