Заява Росії про вихід з роботи консультативної групи з питань Договору про звичайні збройні сили в Європі є "поганим сигналом". Про це заявив віце-прем’єр, міністр національної оборони Польщі Томаш Сємоняк.
"У цій заяві я бачу, насамперед, дуже поганий політичний сигнал. Натомість, чи це матиме вплив на дії – збільшення кількості військовослужбовців чи зброї – побачимо",- заявив Сємоняк.
На його думку, це рішення шкодить відновленню нормальних відносин між ЄС, НАТО і Росією. Глава міноборони Польщі зазначив, що "багаж проблем" у відносинах між Заходом і Росією є дуже широким, і це пов’язано з подіями в Україні: "Анексією Криму, підтримкою дій сепаратистів і безпосередньою участю (Росії – ред.) у цих діях".
"Думаю, що для НАТО це є серйозною темою для дослідження",- підкреслив польський міністр.
Нагадаємо, 10 березня стало відомо, що відсьогодні Росія призупиняє участь у засіданнях спільної комісії з ДЗЗСЄ.
Як відомо, Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) був підписаний 19 листопада 1990 року в Парижі повноважними представниками шістнадцяти держав-учасників НАТО (Бельгія, Великобританія, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Туреччина і Франція) і шістьома державами-учасницями Організації Варшавського договору (ОВД) (Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, СРСР і Чехословаччина) і набув чинності 9 листопада 1992 року.