«Це добре рішення, добре для усіх – для Києва та для усіх тих, хто туди планували поїхати», – сказав він.
Він відзначив, що українська влада консультувалася з приводу цього рішення з польськими партнерами, висловивши думку, що саміт може відбутися ще в цьому році.
Кужняр сказав, що перенесення саміту позитивно вплине на відносини України з Польщею та іншими європейськими державами.
Раніше, коментуючи ситуацію польським медіа, радник Коморовського сказав, що саміт навряд чи був би успішним, в разі його проведення, та організаторам заходу довелося би вислухати «щиру оцінку» справи екс-глави уряду Юлії Тимошенко.
«Бачу лише самі позитивні аспекти цього рішення», – сказав він, цитує TVN24.
Як повідомлялось, 8 травня МЗС повідомило, що Україна переносить саміт в Ялті через те, що низка глав європейських держав не зможе взяти в ньому участь.
Нагадаємо, останнім відмовився від участі в саміті голів держав Середньої і Східної Європи президент Чорногорії Филип Вуянович. Таку ж позицію прямо озвучили президент Румунії, Албанії, Хорватії і Чехії. Президент Німеччини не заявляв цього прямо, але саме ця причина відмови випливала з коментарів МЗС Німеччини.
Крім того, президенти Болгарії, Латвії, Естонії, Італії, Австрії і Словенії відмовилися прибути на саміт, офіційно пославшись на інші причини; при цьому в деяких випадках усе ж була висловлена стурбованість справою Тимошенко.
Підтвердили свою участь у саміті наразі президенти Литви, а також Польщі, Словаччини і Молдови.
В Угорщині новообраний президент Янош Адер обійме посаду тільки 10 травня і, як припускають, у будь-якому разі не прибуде на саміт до Ялти 11-12 травня.
Раніше Міністерство закордонних справ України заявляло, що саміт держав Центральної Європи відвідають голови 10 країн: Польщі, Албанії, Болгарії, Литви, Македонії, Румунії, Словаччини, Хорватії, Чорногорії й Молдавії.