У Польщі війська територіальної оборони пообіцяли оснастити найсучаснішою зброєю

21 Листопада 2016, 17:49

У Польщі створюють війська територіальної оборони, які будуть оснащені найсучаснішою зброєю виробництва державного військово-промислового підприємства Польська група озброєнь (Polska Grupa Zbrojeniowa). Про це заявив міністр національної оборони Польщі Антоні Мацєревич.

За його словами, найновішу зброю отримають вже перші бригади територіальної оборони.

«Нагадаю, що три перші бригади будуть створені наприкінці 2016 – на початку 2017 року. Найновіше обладнання та зброя буде надана солдатам відразу», – сказав міністр оборони.

Мацєревич  також розповів, що до Військ територіальної оборони вже записалися 10 тисяч добровольців. Очільник оборонного відомства Польщі підкреслив, що новостворене формування буде невід’ємною частиною Збройних сил Польщі.

За його словами, вишкіл бійців територіальної оборони буде проходити таким чином, аби вони могли протистояти військам спеціального призначення.

Читайте також: Війна на Донбасі спонукала Польщу закупити майже 100 самохідних гаубиць Krab

«Це дуже складне завдання, але саме тому нове формування очолюють офіцери військ спецпризначення», – сказав міністр.

Він звернув увагу, що гібридна війна, яка є «методом здійснення агресії збройними силами Росії, характеризується тим, що зникає різниця між військовим станом та мирним часом, а тому дуже складно розпізнати складові диверсії, що має ключове значення в одержанні переваги».

Мацєревич відзначив, що у фаховій літературі «увагу звертають на те, що Війська територіальної оборони є найефективнішим засобом для протидії та перешкоджанню гібридні війні з боку Російської Федерації». Він додав, що слід зосередитися на «такому вишколі солдатів Військ тероборони, аби вони могли діяти з такою самою ефективною силою ураження, яку мають сили спецпризначення».

Мацєревич також наголосив, що дуже важливою частиною діяльності Військ територіальної оборони буде взаємодія зі парамілітарними формуваннями, що не входять до регулярного війська.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на придбання нових видів озброєння Міністерство оборони Польщі планує виділити щонайменше 83 млрд злотих ($21 млрд). Близько $10 млрд піде на придбання систем протиракетної оборони середньої дальності, більше $5 млрд на системи ППО малої дальності. Крім того, на купівлю бойових вертольотів для ВПС країни планують виділити $3,3 млрд, а ще $2,5 млрд на нові підводні човни для ВМС Польщі. Польща також планує витратити «кілька мільярдів злотих» на придбання безпілотних літальних апаратів.