У Польщі вандали сплюндрували пам’ятники на могилі українського священика

9 Листопада 2018, 18:58

У польському селі Фредрополь на кладовищі знищили два пам'ятники над могилою українського священика Івана Гнатищака та його родини. Про це пише польське видання "Наше Слово".

 

"Коли 1 листопада на кладовище у Фредрополі приїхали українці з Перемишля, щоб запалити лампадки на могилах, побачили, що деякі пам’ятники знищені", – заявила Марія Туцька, голова відділу Об'єднання українців у Польщі у Перемишлі.

 

Як зазначається, Іван Гнатищак до Другої світової війни був парохом греко-католицької парафії у селі Корманичі. Згідно з повідомленням, зловмисники перевернули елементи пам'ятника з прізвищем священика і членів сім’ї та знищили написи на таблиці з його прізвищем.

 

ОУП планує подати заяву до прокуратури щодо зазначеного інциденту.

 

 

Як повідомлялося, на цвинтарі Вальдфрідгоф у Мюнхені проросійський британський журналіст Грем Філіпс вчинив наругу над могилою лідера ОУН Степана Бандери. До могильного хреста Філліпс прикріпив банер з написом: "Український нацист Степан Бандера похоронений тут". Крім того, він скинув на землю український прапор та чорно-червоний прапор ОУН-УПА. У Німеччині поліція повідомила, що взяла до уваги відео.