У Польщі ухвалили проект резолюції з вимогою звільнити політв’язнів РФ

15 Червня 2018, 12:51

Комітет у закордонних справах Сейму Польщі одноголосно підтримав поданий групою депутатів опзиційної партії "Громадянська платформа" проект резолюції щодо звільнення незаконно утримуваних Олега Сенцова та усіх інших політв'язнів Кремля.

 

Зокрема, польські депутати хочуть, щоб Сейм звернувся до  влади РФ  із закликом про "звільнення усіх громадян України, яких утримують з політичних міркувань у російських в’язницях та слідчих ізоляторах".

 

"Звільнення переслідуваних за політичними міркуваннями очікують мільйони представників демократичного світу", – йдеться у документі.

 

 

Так, автори проекту наголошують на звільненні українського режисера Олега Сенцова. 

 

"Із солідарністю з ним голодування почав ряд інших осіб, зокрема засуджений під час того самого процесу до 10 років колонії кримський активіст Євромайдану Олександр Кольченко", – відзначили депутати.

 

Крім того, у проекті резолюції згадується також журналіст Роман Сущенко,  якого на початку червня російський суд засудив до 12 років колонії суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві.

 

У свою чергу, Марцін Свєнціцький з Громадянської платформи зауважив, що у в’язницях та ізоляторах РФ наразі перебуває кількадесят громадян України.

 

"Це наслідки анексії Криму, це особи, які протестували, також кримські татари, котрі виступили проти анексії Криму, а також журналісти", – додав він.

 

"Ця резолюція є частиною ряду заходів, які здійснює міжнародна спільнота для звільнення українських громадян, ув’язнених у Росії, це також позиція Польщі. Тому я підтримую цей проект резолюції", – заявив віце-міністр МЗС Польщі Пьотр Вавжик.

 

Наголошується, що доповідачем щодо проекту резолюції під час пленарного засідання Сейму буде Анджей Галіцький з Громадянської платформи, який також був зобов’язаний главою  комітету Ґжеґожем Схетиною представити резолюцію на наступному засідання Парламентської асамблеї Ради Європи.

 

 

Нагадаємо,  14 червня в Європейському парламенті ухвалили резолюцію про порушення прав людини в Росії з вимогою негайного звільнення незаконно утримуваних Олега Сенцова та усіх інших політв'язнів Кремля.  На підтримку документа виступили 455 європарламентарів, проти голосували –106.