У Польщі та Ізраїлі оголосили, що не підпишуть міграційний пакт ООН

20 Листопада 2018, 22:37

Уряди Польщі та Ізраїлю вирішили не підписувати глобальний міграційний пакт ООН. Відповідні рішення вони оголосили у вівторок, 20 листопада.

 

Зокрема, у польському уряді заявили, що не збираються підписувати документ, бо він не надає гарантій безпеки. Крім того, у Варшаві висловили побоювання, що міграційний договір потенційно "міг би посилити нелегальну міграцію".

 

Водночас у Польщі додали, що зміст документа стоїть у цілковитій "протилежності" до пріоритетів польського уряду, серед яких – "безпека польських громадян та забезпечення контролю над потоками мігрантів". В уряді країни також розкритикувати текст пакту за те, що він не надає країнам право чітко "розрізняти між легальною та нелегальною міграцією".

 

Своєю чергою, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху також виступив проти підписання міграційного пакту ООН.

 

"Я віддав розпорядження МЗС оголосити, що Ізраїль не приєднається і не підписуватиме Всесвітній пакт про міграцію. Ми зобов'язані захищати наші кордони від нелегальних мігрантів. Це те, що ми робили і надалі робитимемо", – підкреслив він.

 

Нагадаємо, 25 липня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив, що країна 24 липня офіційно оголосила про вихід з переговорного процесу щодо впровадження міграційного пакту Організації Об'єднаних Націй. 31 жовтня уряд Австрії ухвалив рішення, що країна не буде підписувати глобальний міграційний пакт ООН. 14 листопада уряд Чехії ухвалив рішення, що країна не буде підписувати глобальний міграційний пакт ООН.