У Польщі прийняли два закони про судову реформу, які викликали протести

16 Грудня 2017, 12:18

У Польщі Верхня палата парламенту прийняла без змін два законопроекти щодо реформування судочинства в країні – про Верховний суд і Національну раду судочинства, попри протести опозиції і громадян. Про це в суботу, 16 грудня, пише Укрінформ.

Обидва закони ще має підписати польський президент Анджей Дуда.

Згідно з повідомленням, за закон про Національну раду судочинства проголосували 60 сенаторів, 26 — проти, один утримався. Натомість, за закон про Верховний суд проголосували 58 сенаторів, 26 були проти, а троє сенаторів утрималися.

Зазначається, що закони про Нацраду судочинства і Верховний суд були прийняті без поправок, які пропонувала опозиція.

Представники опозиційної партії наголосили, що обидва ці закони суперечать Конституції і мають на меті підпорядкувати судову гілку чинній партії влади.

Водночас, під парламентом зібралися протестувальники, які виступають проти прийняття цих законопроектів.

Маршалок Сенату Станіслав Карчевський зазначив, що протестують проти цих законів лише 20% суспільства, а 80% їх підтримують. На його думку, ці протести мають "політичний характер" і скликані опозицією.

За інформацією, Сейм Польщі прийняв ці два закони тиждень тому.

Міністри канцелярії президента Польщі зазначили, що Дуду влаштовують закони в нинішній формі, і він не накладатимемо на них вето.

Крім того, повідомляється, Єврокомісія вважає, що зміни в системі судочинства Польщі не відповідають європейським стандартам. Брюссель готується наступного тижня задіяти проти Варшави 7-му статтю договору ЄС, що передбачає накладення на країну санкцій. 

Нагадаємо, наприкінці липня президент Польщі Дуда наклав вето на два з трьох законопроектів правлячої партії PiS, які мали на меті реформувати систему судочинства. Лідер PiS Ярослав Качинський тоді підкреслив, що це рішення Дуди є помилкою. На переконання опозиційних партій та частини громадськості, це мало ознаки узурпації судової гілки влади з боку правлячої партії.

У Єврокомісії закликали владу Польщі утриматися від змін у судовій системі і надіслали на початку вересня листа польському уряду, в якому закликали привести законодавство держави у відповідність до вимог загальноєвропейського права та цінностей Євросоюзу. Натомість у Варшаві назвали заяви Брюсселя безпідставним втручанням у внутрішні справи країни.

25 вересня президент Польщі Анджей Дуда ініціював зміни до Конституції країни. За його словами, один із законів передбачає, зокрема, внесення змін до Конституції РП.