У Польщі правоохоронці відкрили справу проти українця через наліпку з гербом України

23 Листопада 2018, 19:59

У Польщі поліція Перемишля 20 листопада почала розслідування щодо викладача Львівської політехніки Івана Кульчицького через наклейку з українським гербом на автомобілі. Про це пише Nowiny24.pl.

 

Як зазначається, 17 листопада мешканець Перемишля Томаш заблокував авто Кульчицького та викликав поліцію через наклейку із зображенням тризуба на задньому бампері. Так, звинувачення полягало в тому, що тризуб був зображений на червоним на чорному тлі.

 

 

 

"Викликали місцеву поліцію для якої ситуація стала певним "менінгітом", адже є явне порушення всіх дорожніх правил зі сторони їх громадянина, а з іншого боку цей громадянин висуває нам звинувачення у злочині відповідно до нового варіанту польського закону про заборону тоталітаризму, за яким нібито забороняється і певна українська символіка. Для поліції і їхнього місцевого експерта стало проблемою ідентифікації суті справи, ми витратили декілька годин на різні описи і пояснення. Приватно поліція попросила зняти знак, мовляв, вам можуть пошкодити авто на паркінгу", – повідомив Кульчицький на своїй сторінці в Facebook.

 

Водночас поліція на місці зареєструвала заяву Томаша про підозру на скоєння злочину за частиною 1 статті 256 КК Польщі. Кульчицького допитали як свідка.

 

Крім того, він зняв наліпку з автомобіля.

 

За даними Zaxid.net, Кульчицький також подав заяву до поліції. Він зазначив, що звернувся до генерального консула в Любліні Василя Павлюка з приводу цього інциденту та готує такі ж звернення до українського МЗС та інших відомств.

 

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.