Секретарю Держкомісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, пам’яті учасників жертв війни та політичних репресій Святославу Шереметі заборонений в’їзд до Польщі попри те, що він зміг в'їхати за Шенгенською візою до Німеччини. Про це 5 грудня повідомило МЗС Польщі, інформує видання Gazetaprawna.pl.
"Нинішня заборона в'їзду на територію Польщі залишається актуальною", – зазначили в МЗС.
У польському зовнішньополітичному відомстві припустили, що попри річну заборону для в’їзду Шереметі до країн Шенгенської зони, Німеччина могла видати українцю "так звану шенгенську візу обмеженої територіальної дії". Таку візу можна видати, якщо цього вимагають національні інтереси країни або окремі гуманітарні аспекти.
У МЗС РП визнали, що не знають, чому німецький консул видав такого роду візу українському чиновнику.
Напередодні Шеремета написав у соцмережах, що німецькі прикордонники пропустили його на пункті пропуску, і він перебуває в Берліні. Він зазначив, що це є свідченням партнерського ставлення Німеччини до України.
Як повідомлялося, 18 листопад близько 12.00 на міжнародному пункті пропуску Шегені польські прикордонники не впустили в Польщу відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету.
У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що викликали посла Польщі через заборону в’їзду для Шеремети. Тим часом у Міністерстві закордонних справ Польщі підтвердили заборону на в'їзд для Шеремети, пояснивши, що рішення про заборону було результатом заборони України на пошук та ексгумацію останків польських жертв воєн і конфліктів в Україні.
2 листопада міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський заявив, що українці з антипольськими поглядами не зможуть потрапити до Польщі. За словами очільника польського МЗС, люди, які "демонстративно" носять мундири СС "Галичина", не зможуть проїхати через кордон. 9 листопада видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на свої неофіційні джерела повідомило, що голові УІНП Володимиру В’ятровичу заборонили в’їзд до Польщі.
Згодом Ващиковський заявив, що Варшава не буде публікувати списки громадян України, яким заборонено в'їзд до країни.