У Польщі оголосили в розшук офіцера за підозрою в шпигунстві на користь Росії

23 Серпня 2016, 23:57

Військова жандармерія Польщі оголосила у розшук офіцера резерву польської армії Пьотра Цапалу за підозрою у шпигунстві на користь Росії. Про це повідомляє TVP Info.

Повідомлення про оголошення у розшук було розміщене на сайті військової жандармерії на прохання прокуратури.

Військовий гарнізонний суд у Варшаві за поданням прокурора видав рішення про арешт офіцера на три місяці. З огляду на те, що підозрюваний переховується від поліції, його оголошено у розшук.

Згідно з оголошенням, 41-річний Пьотр Цапала підозрюється у порушенні статті 130 Карного кодексу Польщі – входження до інформаційної системи з метою отримання відомостей, передача яких іноземній розвідці може загрожувати безпеці Польщі або готовність до співпраці з іноземними спецслужбами. Цей злочин карається ув’язненням на строк від 6 місяців до 8 років.

Офіцера підозрюють також у порушенні інших статей.

В той же час Карний кодекс Польщі передбачає і інші покарання за різні форми шпигунства: участь в діяльності іноземної розвідки передбачає до 10 років в’язниці, передача інформації – до 15 років, керівництво розвідувальною діяльністю на користь іноземної держави – до 25 років позбавлення волі. 

Нагадаємо, раніше на кордоні з Польщею затримали українця, що перевозив засоби для шпигунства й прослуховування.