Польща висловила обурення щодо слів журналіста американського телеканалу MSNBC Андреа Мітчелл про "польський і нацистський режим", у парламенті готують подання до прокуратури. Про це повідомляє RMF FM.
Зокрема, Мітчел брала у Варшаві інтерв’ю у віце-президента США Майка Пенса. Вона зазначила, що в програмі візиту Пенса є візит до Пам’ятника героям Варшавського гетто.
"Віце-президент разом з дружиною відвідають місце повстання польських євреїв у Варшавському гетто, яке тривало місяць, проти польського і нацистського режиму" – заявила вона під час прямої трансляції.
Так, генконсульство Польщі у Нью-Йорку, наголосило, що повстання у Варшавському гетто було проти німецьких нацистів, а саму Польщу атакувала і окупувала нацистська Німеччина.
Крім того, Інститут нацпам’яті Польщі виступив з вимогою спростування слів журналістки. У разі відмови, Мітчелл пригрозили провадженням в рамках ухвалених у минулому році поправок до закону про ІНП.
Водночас депутат праворадикального руху Kukiz'15 Томаш Жимковський пообіцяв подати заяву в прокуратуру. Політик посилається на на статтю 113 Кримінального кодексу щодо публічного висловлювання зневаги до польського народу чи Польської Республіки.
Також віце-маршалок Сейму Станіслав Тишка вимагає від МЗС негайно видворити журналістку з Польщі.
Нагадаємо, Конституційний суд Польщі постановив, що положення поправки до Закону про Інститут національної пам'яті у частині, що стосується "злочинів українських націоналістів", є неконституційними.
Польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.
6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.
Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.