Зокрема, видання зазначає, що у першій половині 2021 року в реєстри польського бюро праці було внесено 998 тисяч заяв про зайнятість робітників зі сходу (в основному з України, Білорусі, Росії та Молдови). Ця цифра не лише на 63% вища, ніж минулорічний показник, на який вплинула пандемія та локдаун, але й на 18% перевищує показник першої половини 2019 року. Історично високим є також показник кількості дозволів на роботу, які було видано іноземцям. У першій половині року їх видали 232 тис.
Керівники агентств із працевлаштування пишуть про рекордні замовлення як для постійних, так і для сезонних працівників. Ці замовлення зростають з кожним тижнем з кінця квітня.
Rzeczpospolita, посилаючись на коментарі експертів, визначає кілька причин такої нестачі робочої сили на польському ринку праці. З одного боку, це велика кількість пропозицій сезонної роботи, але також бум в будівництві, електронній комерції та логістиці. Окрім того, впливає хороша економічна ситуація в промисловості та пожвавлення в галузі туризму. Щоправда, часто роботодавці та робітники не сходяться щодо вартості праці. Як зазначається в статті, роботодавці в готельному бізнесі програють у своїх пропозиціях заробіткам, які пропонують у логістиці.
Читайте також: Польща замість України: скільки і чому Україна втрачає через трудову міграцію
"Пандемія, яка обмежила закордонні подорожі поляків, спричинила справжній вибух сезонних заходів для туристів у країні. І не лише на морських курортах", – пише Rzeczpospolita. Водночас індустрія готельного бізнесу та громадського харчування втратила значну частину своїх працівників в результаті локдауну. Не маючи роботи, вони знайшли собі більш безпечну та стабільну роботу в промисловості чи логістиці.