У Польщі громадські діячі закликали відмовитися від зображення львівського меморіалу в паспортах

10 Серпня 2017, 16:53

У Польщі громадські діячі закликали міністра внутрішніх справ Маріуша Блащака змінити правила конкурсу з приводу ілюстрацій в нових польських паспортах. Про це повідомляє "Польське радіо".

Згідно з повідомленням, причиною таких дій став намір розмістити на сторінках нового паспорта Польщі зображення польських військових поховань на території Личаківського кладовища у Львові.

Наразі під закликом підписалися вже понад 120 поляків. Серед них — експерти, журналісти, митці та громадські діячі.

Нагадаємо, що остаточне рішення про те, які зображення будуть в новому польському паспорті, буде прийняте у вересні. Наразі в Польщі триває інтернет-голосування щодо мотивів, зображених на сторінках нового паспорта, яке носить характер громадського обговорення.

"Представлені мотиви вказують на постаті, події, місця і символи, пов’язані з відновленням незалежності Польщі в 1918 році. Ще раз підкреслюємо, що жодного рішення наразі не прийнято. Зараз важко передбачити, які зображення будуть обрані" – повідомили раніше в МВС Польщі, коментуючи протест Литви і України щодо можливо розміщення у паспортах зображень з Вільнюса і Львова.

Раніше повідомлялося, що у 2018 році до сторіччя незалежності у Польщі буде випущено паспорт у новому дизайні. На його сторінках, серед інших зображень, буде Меморіал орлят у Львові. Також розглядається можливість того, що на одній зі сторінок з’явиться зображення Святих воріт, розташованих у Вільнюсі (відомі як Ворота Світанку або Остра брама).

Литва ще на минулому тижні відреагувала на цю ініціативу – глава МЗС викликав тимчасового посла Польщі в Литві. "Ми пояснили йому ситуацію і попередили, що такого не повинно бути", – заявив з цього приводу міністр Лінас Лінкявічюс.

МЗС України вручило ноту протесту послу Польщі в Україні Яну Пєкло, оскільки Україна розглядає такі наміри як недружній крок, що негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства.