У Польщі анонсували оприлюднення результатів розслідування Смоленської катастрофи

Акценти
11 Жовтня 2017, 16:46

Результати слідства у справі Смоленської катастрофи будуть оприлюднені навесні 2018 року. Про це заявив міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич, передає TV Republika

"Без сумніву, вже будуть підготовлені його основні результати: ми зможемо сказати, що насправді сталося, як розігралася драма", – заявив Мацеревич.

Він зазначив, що комісія має матеріали, які чітко показують, як сталася катастрофа. Зокрема, йдеться про дані з реєстраторів літака, а також про матеріали, які були отримані в результаті реконструкції літака на підставі фото і ідентичного літака Ту-154М, що є в розпорядженні Міноборони Польщі.

Мацеревич наголосив, що на підставі зібраного матеріалу оброблено цифрову структуру літака. Отже, цю інформацію передали в "найкращий у світі інститут", який займається віртуальними реконструкціями. Цей інститут підготує симуляцію останніх секунд польоту літака і моменту зіткнення з землею. При цьому міністр не захотів назвати цей інститут, пояснюючи це безпекою його працівників і результатів їхньої роботи.

"З'ясування смоленської драми – це не тільки питання інтелектуального спору, і не є винятково дискусією вчених. Це елемент дуже серйозної політичної боротьби, в якій бере участь одна з найбільших держав у світі (Росія), що зацікавлена в тому, щоб не була реконструйована правда", – наголосив Мацеревич.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи. Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування. 21 березня 2017 року Міноборони Польщі звинуватило Туска в злочинній бездіяльності у справі щодо Смоленської катастрофи. Мацеревич заявив, що голова Євроради заключив з Путіним нелегальну угоду на шкоду Польщі і повинен за це відповісти.

90