У поліцію почали надходити заяви від громадян про незаконність опитування Зеленського

25 Жовтня 2020, 11:03

Поліція почала отримувати заяви від громадян про незаконність опитування президента України Володимира Зеленського, яке проходить у день місцевих виборів. Про це у неділю, 25 жовтня, на брифінгу сказав голова Нацполіції Ігор Клименко.

 

 

"До нас уже надійшло кілька заяв і повідомлень від громадян щодо проведення цього опитування", – повідомив він.

 

Як зазначається, заяви про незаконність опитування подані в поліцію у Волинській області та в Києві. Окрім того, на Подолі у Києві невідомі перевернули урну для опитування і розкидали листки. Клименко зазначив, що поліція буде припиняти такі порушення.

 

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський закликав українців прийти на місцеві вибори 25 жовтня та відповісти на "п'ять важливих для кожного питань". В Офісі президента заявили, що це опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Своєю чергою, Комітет виборців України зазначив, що ініціатива Зеленського суперечить законодавству – оскільки відповідна процедура не передбачена Виборчим кодексом.

 

До опитування Зеленського потрапили такі питання:

 

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності.

Як повідомлялося, у неділю, 25 жовтня, о 8:00 в Україні почалися вибори до місцевих рад. Голосування триватиме до 20:00.