Виконавцем проектів цільових екологічних програм вартістю 480 млн грн, виділених у рамках Кіотського протоколу стало підприємство з розміром статутного капіталу 16,5 тис. грн. Про це повідомили у прес-службі Нацполіції.
Повідомляється, що у Департаменті захисту економіки під час перевірки встановили, що представники державного підприємства провели тендерні процедури з порушенням вимог чинного законодавства.
«Найбільшим переможцем в зазначених торгах стало сумнівне товариство, яке мало отримати 480 мільйонів гривень на виконання робіт та послуг. З кінця листопада минулого року керівником, головним бухгалтером та засновником вказаного підприємства значиться мешканець Донецька. Двоє працівників, які, начебто, там працюють, не змогли б виконати повний об’єм заявлених товариством робіт. За 12 років існування вказане товариство жодного разу не ставало переможцем тендерних торгів. Розмір статутного капіталу підприємства складає 16,5 тисяч гривень», – повідомили у поліції.
Там зазначили, що всупереч закону «Про здійснення державних закупівель» представники держпідприємства «допомогли» отримати перемогу вказаному товариству.
«Відсутність спеціального устаткування, кваліфікованих працівників, фінансової спроможності товариства фактично могло призвести до зловживань з боку його посадових осіб при використанні бюджетних коштів та зривів строків виконання робіт», – повідомили у поліції.
За цим фактом слідчі Головного слідчого управління Національної поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.
Нагадаємо, 27 січня уряд звільнив виконуючого обов'язки глави Мінекології Сергія Курикіна саме після оприлюднення фактів про використання грошей з Кіотського протоколу. Також звільнено директора департаменту кліматичної політики міністерства Владислава Вежнина та директора ДП «Укрекоінвест» Олексія Коваля, яке організовувало торги.