У Politico склали рейтинг потенційних спадкоємців Путіна

29 Вересня 2022, 20:20

Європейська редакція видання Politico уклала рейтинг з 12 потенційних спадкоємців Владіміра Путіна. Їх поділили за ймовірністю приходу до влади, обраним для цього шляхом та ступенем небезпеки від кожного. Публікація виражає погляд однієї з провідних політичних редакцій Європи на кремлівський уклад через понад сім місяців широкомасштабної агресивної війни проти України.

Вже на початку публікації зазначено, що «катастрофічна військова авантюра Влдіміра Путіна в Україні підвищила ймовірність того, що його 22-річне правління може наближатися до кінця». Але чи піде він, чи його доведеться підштовхнути? ­– ставлять питання у передмові.

Далі 12 імовірних наступників Путіна розбили на чотири групи – за способом, які вони можуть здобути владу. Це «Операція наступник», «Кремлівська змова», «Кольорова революція» та «Час проблем».

«Операція наступник» – варіант, за якого Путін сам вирішує віддати владу. Шанс на це маленький, але вже не незначний, вважає автор. Потенційними наступниками можуть бути секретар Радбезу та ексглава ФСБ Ніколай Патрушев («Супершпигун», кожному претенденту в статті дають прізвисько). Ймовірність визначають як 3 з 5, ефект залякування від цієї фігури – 4 з 5. Патрушева, через його вік у 71 років, названо «транзитною фігурою». Нинішній заступник Патрушева та експрезидент Дмітрій Мєдвєдєв («Лакей»)- також у цьому переліку. Ймовірність та ефект залякування лише 2 з 5. «Мєдвєдєв ще досить молодий, щоб знову керувати Росією, але його власна доля нерозривно пов’язана з долею Путіна», – йдеться у тексті.

Також наступником може стати Алєксєй Дюмін («Тілоохоронець»), губернатор Тульської області. Раніше він працював у Федеральній службі охорони та займався безпекою Путіна. Особисто брав участь в інтервенції в Криму: «За деякими даними, Дюмін є фаворитом Путіна, але його привілейований статус зробить його вразливим, якщо в Кремлі почнеться боротьба за владу». Ймовірність – 2 з 5, ефект залякування – 3 з 5.

Останній претендент з цієї групи – Дмітрій Патрушев («Князь»). Син іншого згаданого тут Патрушева і міністр агрополітики. На думку автора, його фігура зменшила б страх ядерного конфлікту через поразку в Україні. Ефект залякування 1 з 5. Але ймовірність так само мала.

«Кремлівська змова» – Путіна відсторонили або він не може виконувати обов’язки чи вбитий.

Перший варіант у цій групі – «Трійка». Це пряма відсилка до ситуації після смерті Сталіна у 1953-му, коли певний час Радянським Союзом правив тріумвірат з Гєоргія Малєнкова, Нікіти Хрущова та Лаврентія Берії. «Робити припущення, хто міг би змовитися, щоб усунути Путіна, є дурним завданням, але, якщо посилатися на історію, то представники «силових міністерств» у Радбезі були б серед них – якими б лояльними Путіну вони зараз не здавалися. Слідкуйте за Патрушевим-старшим, босом ФСБ Алєксандром Бортніковим, міністром внутрішніх справ Владіміром Колокольцевим і міністром оборони Сєргєєм Шойгу (хитрий вцілілий, щоправда, пережив жахливу війну)», – йдеться у тексті. Ефект залякування – 2 з 5, а от імовірність визначена найвище з усього переліку, як і в Патрушева особисто – 4 з 5.

Читайте також: Путін очікує на диво і анексує українські землі, щоб виграти для себе час

Міхаіл Мішустін («Прем’єр») також може очолити країну за такого варіанту. Але й залякування, і ймовірність лише 1 з 5. Інший претендент Сєргєй Собянін («Московит») – мер столиці Росії. Мовляв, якщо протести у Москві сягнуть межі, коли їх вже не можна подавити, то керівником держави може стати саме Собянін. І це вважають надзвичайно малоймовірним (1 з 5). «Залякування» – 2 з 5.

«Кольорова революція» – зрозумілий розвиток, зупинятися на якому особливо немає сенсу, навіть виходячи зі статті Politico. Претенденти – Алєксєй Навальний («В’язень») і Міхаіл Ходорковскій («Вигнанець»). Ймовірність – 1 з 5, таке саме й «залякування».

«Час проблем» – варіант, за якого Путіна усувають шляхом військового перевороту. «Хоча в сучасній Росії немає історії успішних військових переворотів, було б помилкою виключати можливість скидання Путіна в результаті збройного повстання», – йдеться у тексті.

За такого сценарію виділяють трьох претендентів. Міхаіл Мізінцев («Різник») отримав своє прізвисько за жахливу жорстокість під час знищення Маріуполя, де нібито командував операцією. Зараз відповідає за логістику в міноборони РФ і на відміну від Шойгу та начгенштабу Валєрія Гєрасімова прямо не асоціюється з поразками в Україні. Ймовірність – 1 з 5, ефект залякування – 3 з 5.

Наступний глава Чечні Рамзан Кадиров («Воєначальник»). Не потребує особливої презентації. «Залякування» – 5 з 5, але ймовірність – 1 з 5.

Останній у переліку Євгєній Прігожин («Найманець»). Відомий тим, що організовує для Путіна приватні військові компанії, найвідомішою з яких є «Вагнер» (зараз перейменована в «Лігу»). Судячи з усьго, на Заході найбільше бояться такого розвитку, адже Politico дає 6 з 5 на ефект залякування. Щоправда ймовірність – 1 з 5.