Президент Південної Кореї Мун Чже Ін оголосив, що Північна та Південна Кореї, а також США та Китай принципово згодні оголосити про офіційне припинення Корейської війни. Про це повідомляє BBC.
У вересні Кім Йо Чжон, сестра північнокорейського лідера Кім Чен Ина, просигналізувала, що її країна відкрита до переговорів, однак США мають відмовитися від того, що вона назвала "ворожою політикою" проти них. Мун Чже Ін сказав, що Північна Корея висунула цю вимогу як попередню для початку офіційних переговорів. Він зазначив, що "через це ми не можемо розпочати обговорення чи перемовини про декларацію… ми сподіваємося, що переговори будуть розпочаті".
Південнокорейський лідер раніше стверджував, що офіційна заява про закінчення війни спонукатиме КНДР відмовитися від ядерної зброї.
Північна Корея виступає проти присутності американських військ у Південній Кореї та спільних військових навчань, що проводяться щороку між США та Південною Кореєю. Також країна вимагає зняття санкцій США. Але США неодноразово заявляли, що Північна Корея повинна спершу відмовитися від ядерної зброї.
Читайте також: Reuters: КНДР посилить співпрацю з Росією через спільні навчання Південної Кореї та США
У понеділок Мун Чже Ін заявив, що Північна Корея продовжує висувати вимоги як передумову до дискусій. Як зазначає BBC, президент залишає посаду в березні після п'яти років закликів установити постійний мир на Корейському півострові. Нині остання надія Мун Чже Іна повернутися до предметних перемовин про завершення війни.
Сполучені Штати, схоже, менш захоплені цією ідеєю. Адміністрація Байдена, здається, рада говорити про це, і, звичайно, не хоче постійного стану війни на півострові. Але деякі вважають, що угода винагородить Кім Чен Ина без будь-яких гарантій у відповідь.
Прихильники кажуть, що угода є дипломатичним жестом – відправною точкою для надання Північній Кореї гарантій безпеки. Ті, хто виступає проти цього, кажуть, що Пхеньян може використати це, щоб вимагати виведення 28,5 тис. американських військових з Південної Кореї та припинення щорічних спільних військових навчань США та Південної Кореї.
Державні ЗМІ Північної Кореї також назвали цю ідею "передчасною".
Під час брифінгу для преси в жовтні радник США з національної безпеки Джейк Салліван сказав, що США "мають дещо інші погляди на точну послідовність або часові рамки для різних кроків" для досягнення угоди щодо мирної декларації.
Довідка:
Корейська війна почалася з вторгнення через кордон між Північною та Південною Кореєю, 75 000 військових КНДР в червні 1950 року. Під час конфлікту загинуло п’ять мільйонів військовослужбовців і мирних жителів.Американські війська, які підтримували Південну Корею, приєдналися до війни в наступні місяці, а північнокорейці, підтримувані Китаєм і СРСР, були відкинуті назад. В липні 1953 року між США та Північною Кореєю було підписано перемир’я.( але не мирним договором), тому технічно Північна та Південна Корея перебувають у стані війни з 1950 року по сьогодні.