У перший рік правління Януковича щодня відбувалося близько восьми акцій протесту

29 Березня 2011, 14:20

Як повідомили у прес-службі Центру дослідження суспільства, "пік" припадає на жовтень і листопад 2010 року. Це пов'язано з протестами малих підприємців проти прийняття Податкового кодексу і з проведенням місцевих виборів.

У той же час, на період з березня по червень 2010 року припадало не набагато менше протестних дій, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Згідно з даними дослідження, збільшується і кількість учасників протестів. "Якщо за 12 місяців з жовтня 2009 по вересень 2010-го тільки в 37% протестних дій брали участь більше ста учасників, то за останні три місяці 2010 року таких протестів було 53%. 21% протестів з жовтня по грудень 2010 року мали більше тисячі учасників", – говориться в дослідженні.

Там також зазначено, що в останні три місяці 2010 року зросла частка протестів у центральному, східному регіонах та Києві. "У цілому за весь період найбільш протестним був центральний регіон (32%), а найменш протестним – східний (20%)", – зазначено в дослідженні.

Найчастіше протестні дії викликані соціально-економічними проблемами (56% всіх протестів), причому протягом усього періоду дослідження, а не тільки в ході "податкового Майдану".

"Найбільш часті проблеми: затримка зарплат та трудові права, протести проти точкових забудов, право на житло, екологія, комунальні послуги і громадський транспорт", – відзначили дослідники.

Моніторинг проводився Центром дослідження суспільства з вересня 2009 року. Це перший проект щодо систематичного збору інформації про всі, незалежно від тематики і чисельності, фактичні протестні дії, а також реакції на них з боку влади, шляхом моніторингу більше сотні національних обласних та активістських веб-медіа.

Мета даного проекту – об'єктивне вивчення протестної активності і громадських рухів в Україні, а також донесення цієї інформації до відома широкої громадськості.

За даними телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна з 25 по 27 березня, в акціях протесту проти зростання цін, невиплати зарплат, корупції, політичної ситуації в країні тощо готові взяти участь 45,3% українців.

Позначки: