У Парижі вандали розбили табличку Українського культурного центру

10 Грудня 2018, 09:02

У Парижі постраждала будівля Українського культурно-інформаційного центру, вандали розбили табличку з назвою центру біля входу. Про це 9 грудня повідомляє "Український інформаційний простір".

 

"Ну, звісно, французи. Хто ж ще? P.S. Український культурний центр в Парижі носить ім`я Василя Сліпака", – йдеться в повідомленні.

 

 

Читайте також Звернення української громади Франції до міністра закордонних справ України Павла Клімкіна

 

Як повідомлялося, 12 квітня Міністерство закордонних справ України повідомило, що вирішило доручити українському посольству в Франції опрацювати питання щодо присвоєння Культурно-інформаційному центру при диппредставництві України в Парижі ім'я соліста паризької опери Василя Сліпака.

 

Василь Сліпак був солістом в Паризькій національній опері. Він був активним учасником Помаранчевої революції, з початком Революції гідності очолив волонтерський рух і координував у Франції громадські акції, спрямовані на підтримку України. Із 2015 року воював на Донбасі. Загинув 29 червня 2016 року від кулі снайпера поблизу селища  Луганське Бахмутського району Донецької області. 20 лютого 2017 року президент Петро Порошенко посмертно присвоїв Василю Сліпаку звання героя України. 10 квітня 2017 Порошенко вручив Зірку Героя України батькам загиблого добровольця.

 

Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. 

 

19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів. 

 

Згодом МВС Франції повідомило, що двоє людей загинули та ще 552 отримали травми різного ступеня тяжкості внаслідок масштабних протестів "жовтих жилетів" проти підвищення цін на паливо.

 

9 грудня міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що французькі правоохоронці  розпочали розслідування щодо можливого втручання Росії в масові протести "жовтих жилетів".