«Я нагадаю вам вибори в 2007 році, коли Партія регіонів набрала більшість і, на жаль, не стала стрижнем провладної більшості. І в 2002 році теж не було політичної сили, яка б отримала 50%», – нагадав політик.
«В 2007 році Партія регіонів отримала більшість, але це була не абсолютна більшість, а відносна. «Наша Україна», «Народна Самооборона» та БЮТ сформували більшість, і таким чином Партія регіонів, хоч мала і більшу прихильність, але опинилася в опозиції», – уточнив Мірошниченко.
«Приклад 2002 року дає нам зворотний результат. Утворення більшості – це завжди предмет політичного компромісу», – додав він.
Нагадаємо, 17 листопада Рада ухвалила в цілому закон про вибори народних депутатів. За це рішення проголосувало 366 народних депутатів. Так, вибори пройдуть за змішаною системою, без участі блоків. При цьому прохідний бар’єр збільшено з 3% до 5%.
При цьому лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк вважає, що з ухваленим сьогодні законом про вибори народних депутатів опозиція виграє парламентські вибори у 2012 році.
У свою чергу голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов вважає прийнятий парламентом закон про вибори Ради вигідним у цілому всім політичним силам.
А депутат від НУНС Ірина Геращенко назвала голосування за закон про вибори народних депутатів змовою, на яку пішла призначена опозиція.
Партія "УДАР Віталія Кличка" критикує прийнятий закон про вибори і закликає громадськість вимагати перегляду його окремих положень.