«Якщо брати два законопроекти (зареєстровані у Раді) принципово вони відрізняються тільки тим, що в законопроекті Кириленко знімалася недоторканність тільки з депутатів, у законопроекті Януковича-Лавриновича знімалася також недоторканність і з президента», – зазначила вона.
«В даному випадку можу сказати, що для опозиції, НУНСу і БЮТу зокрема, в нинішній момент це питання абсолютно програшне. Тобто знаходяться різні причини, щоб просто не розглядати», – додала депутат.
Відповідаючи на питання, чи має намір парламентська більшість розглядати питання зняття недоторканності і з депутатів, і з президента, вона сказала: «Безумовно».
«Більше того, я думаю, що наступна каста, до якої повинні підійти депутати, – це судді», – підсумувала Бондаренко.
У свою чергу депутат від НУНС Володимир Ар'єв, відповідаючи на питання, чи готовий він голосувати за законопроект про обмеження недоторканності депутатів і президента, заявив, що «я, зокрема, перший, хто натисне кнопку».
«Я вважаю, що теоретично можна проголосувати і за цей варіант, тільки я ще не розумію, який варіант був винесений, тому що наскільки я розумію, там мова йшла про зняття недоторканності тільки з народних депутатів», – уточнив він.
«Зокрема, я вважаю, що потрібно щоб діяла європейська норма про притягнення парламентаріїв, президента до кримінальної відповідальності тільки через певну процедуру, там згода парламенту», – додав Ар'єв.
Як відомо, на поточному тижні Верховна Рада має намір розглянути законопроекти про зняття недоторканності з депутатів.