«Влада вже не раз демонструвала, що для своїх політичних інтересів готова ігнорувати положення Конституції, а «слухняний» Конституційний Суд виправдає усі суперечливі з точки зору законності дії цієї влади», – йдеться у заяві партії «Наша Україна» (НУ), яку розповсюдила прес-служба політичної сили.
В НУ впевнені, що 30 вересня 2010 року Конституційний Суд прийняв сумнівне рішення, яким відновив чинність Конституції в редакції 1996 року для збільшення владних повноважень президента Януковича.
«Фактично відбувся конституційний переворот, адже Конституція країни була змінена рішенням суду, а не парламенту, тобто в незаконний спосіб» – наголошується у заяві.
НУ підтримує висновок Венеціанської комісії Ради Європи про те, що легітимна конституційна реформа в Україні має бути здійснена парламентом за активної участі опозиції та громадянського суспільства і, головне, у спосіб визначений Конституцією.
Партійні соратники колишнього президента Ющенка вимагають, щоб Конституційна Асамблея стала майданчиком придатним виключно для підготовки проекту Конституції, а конституційне нормотворення не порушувало чинних конституційних норм.
Вони також наполягають, щоб в складі та керівництві Конституційної Асамблеї були рівною мірою представлені представники влади та опозиційних сил, державних та недержавних установ, бізнесу, профспілок, науковців та громадського сектору.
«Україні потрібна Конституція, яка дозволить забезпечити справжнє народовладдя – гарантувати громадянські права, встановити контроль громадян за діями усіх гілок влади, ліквідувати недоторканість та привілеї високопосадовців, розвинути широке місцеве самоврядування, забезпечити право на справедливий судовий захист», – йдеться у заяві.
Проте, переконані «нашеукраїнці», такі конституційні зміни не потрібні цій влад.
«Наше завдання сьогодні – не допустити чергової профанації – тепер уже конституційної реформи та маніпулювання суспільством з метою узурпації влади та обмеження конституційних прав громадян», – резюмується у заяві НУ.
Як повідомлялось, президент Віктор Янукович у лютому підписав указ про створення Конституційної Асамблеї для підготовки змін до Конституції України.
Керівник науково-експертної групи зі створення Конституційної Асамблеї Леонід Кравчук вважає, що нову Конституцію потрібно приймати на референдумі.