У парламенті Італії показали фільм про Марківа

2 Вересня 2020, 12:06

У сенаті Італії продемонстрували першу частину фільму "The wrong place" – документальної стрічки про справу нацгвардійця Віталія Марківа, якого засудили до 24 років позбавлення волі за звинуваченням у причетності до загибелі італійського репортера Андреа Роккеллі на Донбасі. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

У фільмі наводять нові факти зі спілкування зі свідками, які не були залучені до судового процесу в Павії, за підсумками якого Марківа засудили до 24 років позбавлення волі за звинуваченням у сприянні в убивстві італійського репортера Андреа Роккеллі і росіянина Андрія Миронова. Внаслідок того ж інциденту французький репортер Вільям Руґелон отримав поранення, згодом він став головним свідком обвинувачення.

 

Режисер документальної стрічки Крістіано Тінацці зазначив, що завдання журналістського розслідування полягало у глибшому дослідженні справи Роккеллі-Марківа, а не у відстоюванні позиції "за" чи "проти" якоїсь із сторін процесу.

 

"Цим фільмом пропонуємо відкрити дебати, щоб зрозуміти краще резонансну справу, пропонуємо йти до кінця для пошуку правди", – пояснила заступниця голови Італійської федерації прав людини Елеонора Монджеллі.

 

Також зазначають, що вперше на пресконференції щодо справи Роккеллі-Марківа був присутній представник Демократичної партії (з урядової коаліції) сенатор Роберто Рампі. На політичному рівні темою вже активно переймаються ліберальні партії "Італійські радикали" та "Більше Європи".

 

Представники обвинувачення та сторони потерпілих відмовилися від участі у заході та в наданні коментарів для стрічки.

 

Учасники презентації сподіваються, що матеріали фільму сприятимуть неупередженому розгляду справи у суді другої інстанції, що почнеться у Мілані 29 вересня. Розгляд оскарження вироку очікувався минулої весни, але у зв'язку з пандемією COVID-19 його відклали на осінь.

 

Нагадаємо, розгляд апеляційної скарги на вирок нацгвардійцю Віталію Марківу в Італії відбудеться 29 вересня. Водночас українське слідство знайшло низку важливих свідків, покази яких підтверджують невинуватість ув’язненого в Італії українського нацгвардійця Віталія Марківа. 

 

Як повідомлялося, 2017 року в Італії заарештували українського нацгвардійця Віталія Марківа за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

 

У Генпрокуратурі заявили, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

12 липня 2019 року суд Італії оголосив вирок Марківу. Його засудили до 24 років ув'язнення. 

 

11 жовтня суд оприлюднив мотиваційну частину вироку засудженому нацгвардійцю. Присяжні вважають, що солдат «активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська».