У парламенті Японії одностайно схвалили проєкт резолюції із закликом відновлення миру і регіональної стабільності на тлі ескалації навколо України

9 Лютого 2022, 10:20

Зокрема в резолюції, ініційованої членами парламентської групи дружби «Японія-Україна», йдеться про те, що Парламент Японії глибоко стурбований ескалацією ситуації та висловлює підтримку українському народу, якій завжди прагнув стабільності для своєї країни та регіону.

В документі наголошується, що зміна міжнародного порядку шляхом застосування сили є абсолютно неприйнятною та міститься заклик до всіх причетних сторін вжити максимальних заходів для деескалації напруги навколо України та відновлення миру і стабільності в регіоні.

Читайте також: Юічі Хосоя: «Україна і Японія мають зміцнювати свою національну оборону, водночас і далі співпрацювати, щоб урятувати порядок, заснований на праві»

На підтримку згаданого документу виступив міністр закордонних справ Японії Й.Хаяші, який наголосив, що уряд його країни глибоко занепокоєний ситуацією навколо України та уважно стежить за її подальшим розвитком. Міністр зазначив, що Японія завжди підтримувала й надалі підтримуватиме суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.

Офіційний Токіо готовий в координації з міжнародними партнерами, зокрема країнами «Великої сімки», докласти всіх необхідних зусиль для врегулювання ситуації дипломатичними засобами.

Читайте також: Такаші Кураі: «Справа Криму — це не лише локальне питання, тобто йдеться не тільки про Україну. Це питання безпеки регіонального чи навіть міжнародного рівня»

Як розповів в коментарі Тижню Надзвичайний та Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський розгляд проєкту резолюції відбувався в умовах протидії з боку потужного проросійського лобі, проте зусилля, докладені українськими дипломатами та друзями України, дозволили отримати підтримку як правлячої коаліції, так і опозиційних сил.

9 лютого резолюція буде одностайно підтримана також і членами Палати радників (верхньої Палати) Парламенту Японії.