У парламенті Чехії Земана закликали не потурати Росії, яка порушує міжнародні зобов’язання

5 Грудня 2014, 20:57

Сенатори з Християнсько-демократичного союзу Чехії закликали президента Мілоша Земана припинити розділяти суспільство своїми висловами щодо Росії та Китаю. Про це повідомляє видання Ceske Noviny.

Крім того, в середу вони виступили з ініціативою запросити Земана для виступу на засіданні верхньої палати чеського парламенту, але для прийняття пропозиції не вистачило кількох голосів. Аналогічна спроба буде здійснена наступного тижня.

"Ми відмовляємось прийняти агресивну, диктаторську поведінку Росії в Україні. Ми не хочемо ставити під загрозу добрі стосунки з нашими союзниками в ЄС та США. Ваші потурання порушенню міжнародних зобов’язань Росією неприйнятні", – йдеться у заяві сенаторів.

На їхнє переконання, загравання Земана з Росією та Китаєм робить Чехію ненадійним партнером ЄС та США.

"Ми вважаємо, що переважна більшість громадян не приймає вашу поведінку", – зазначили парламентарі.

Крім того, вони закидають Земану порушення прав людини і неповагу до рідної мови. Зокрема, через те, що він говорив російською під час своїх нещодавніх візитів до Таджикистану та Казахстану.

Нагадаємо, 1 грудня в Празі відбулась акція протесту, під час якої президенту передали петицію про відставку.

Крім того, у листопаді кілька тисяч демонстрантів в центрі Праги вимагали відставки президента Чехії Мілоша Земана через його прокремлівську політику. 

Як відомо, в квітні після анексії Криму президент Чехії Мілош Земан у своїх інтерв'ю закликав до "жорстких превентивних заходів" проти Росії, висловлював підтримку санкцій і навіть публічно виступав за операцію НАТО, якщо Росія зважиться на окупацію Східної України.

Починаючи з червня риторика президента змінилася. Зокрема, він  "не бачив жодних причин" для санкцій ЄС проти РФ, а у вересні заявив, що в Україні йде громадянська війна і "кілька сотень добровольців" з Росії не можна розцінювати як російське вторгнення.

Також Земан закликав світ і Україну змиритися зі "входженням Криму до складу Росії", оскільки, на його думку, "в найближчому майбутньому він не буде повернутий Україні, незважаючи на всі декларації".

Раніше розслідування чеського видання Respekt простежило давнє знайомство між Земаном і близьким другом Путіна Владіміром Якуніним. Згідно з даними видання, передвиборну кампанію Земана фінансував Якунін.