У ПАРЄ зробили заяву після сьогоднішнього суду над Савченко

21 Березня 2016, 20:31

Парламентська асамблея Ради Європи наполягає на звільненні  Надії Савченко, зважаючи на імунітет члена ПАРЄ та мінські угоди, які має врахувати російське правосуддя. Про це заявив голова ПАРЄ Педро Аграмонт, коментуючи сьогоднішні події у російському суді у справі Надії Савченко, інформує прес-центр ВО «Батьківщина».

«Із великою стурбованістю я стежу за cудовим процесом над Надією Савченко. Сьогодні, коли суд почав зачитувати свій вердикт, а також з огляду на питання законності перебування Надії на території Російської Федерації, я вкотре закликаю до негайного звільнення Надія Савченко. Це слід зробити відповідно до положень Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи та зобов’язань Росії за мінськими  домовленостями», – наголосив Педро Аграмонт.

«Звертаючись до ситуації з нашою колегою Савченко, вона є головним пріоритетом для мене. Загалом захист прав парламентаріїв – захист свободи, їх свободи пересування і свободи слова – це одне з основних напрямків мого мандату», – пояснив лідер ПАРЄ.

Нагадаємо, сьогодні, 21 березня, у справі Надії Савченко, депутата від «Батьківщини» та члена української делегації в ПАРЄ, у донецькому суді розпочався процес оголошення вироку.

Українська льотчиця і народний депутат від «Батьківщини» Надія Савченко у заяві перед оголошенням вироку наголосила, що не збирається відбувати покарання в Росії і рішуче вимагатиме повернення в Україну. У іншому випадку українка збирається відновити безстрокове сухе голодування.